ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

Hatályos: 2022. január 1. napjától

AUTOTHERM Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
székhely: 6728 Szeged, Lencsés utca 1.
Cg. 06-09-001795
adószám: 11080099-2-06
bankszámla száma: 10300002-28512002-00003285
képviselője: Bóné Péter, ügyvezető
telefonszám: +36 20 910 2050

I. AZ ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK HATÁLYA:

  • Jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) hatálya az AUTOTHERM Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (a továbbiakban: Vállalkozó) által elvégzendő munkákra, illetőleg az általa nyújtott szolgáltatások igénybevételére szerződő megrendelő (a továbbiakban: Megrendelő) között létrejövő jogviszonyokra, szerződésekre (a továbbiakban: szerződés) terjed ki.
  • Jelen ÁSZF kiterjed minden olyan szerződésre, amely a Vállalkozó és a Megrendelő között akár írásban, szóban vagy e-mailben jön létre. A Felek között létrejön a szerződés abban az esetben is, ha a Vállalkozó által adott ajánlatot a Megrendelő elfogadja, a Vállalkozótól a munkát megrendeli, a szolgáltatását igénybe veszi.
  • A Megrendelő a jelen ÁSZF tartalmát a Felek közötti szerződés létrejöttével kifejezetten elfogadja és kijelenti, hogy a megrendelés előtt az ÁSZF tartalmát megismerte. A Megrendelő tudomásul veszi, hogy a jelen ÁSZF a Vállalkozóval létrejövő szerződés részét képezi.
  • Amennyiben a Felek között olyan egyedi szerződés jön létre, amely a jelen ÁSZF-től eltér, úgy az eltérő rendelkezések vonatkozásában az egyedi szerződési feltételek az irányadóak.
  • A Vállalkozó az egyedi szerződéseit kizárólag írásban köti, amelyek érvényesen csak írásban módosíthatóak.
  • A Vállalkozó kizárja a Megrendelő általános beszerzési feltételeit. A Megrendelő esetleges általános szerződési feltételei csak akkor alkalmazhatók a jelen ÁSZF hatálya alá tartozó jogviszonyokra, ha azokat a Vállalkozó kifejezetten írásban elismeri. A Megrendelő általános szerződési feltételei akkor sem kötelezik a Vállalkozót, ha azokat a Vállalkozó kifejezetten nem utasítja vissza, vagy ha azoknak jelen ÁSZF-fel nem kifejezetten ellentétes a tartalma, illetve csak kiegészítő vagy nem lényeges kérdésekben tartalmaz eltérő rendelkezéseket.

A jelen ÁSZF 2022 január 1. napjától hatályos.

II. SZERZŐDÉSKÖTÉS ÉS A SZERZŐDÉS TARTALMA

II.1. Árajánlat, megrendelés, a szerződés létrejötte

  • A Vállalkozó a Megrendelővel való egyeztetést követően – eltérő megállapodás hiányában – árajánlatot készít, mely tartalmazza az adásvétel tárgyát, annak műszaki tartalmát (műszaki leírás), a vételárat, a fizetési feltételeket, a szállítási határidőt és a szerződéskötéshez szükséges egyéb elemeket.
  • A Vállalkozó által kibocsátott Árajánlat az azon feltüntetett időpontig érvényes. 
  • A Vállalkozó a  HUF-ban  számított, 5%-ot meghaladó alapanyag/árfolyamváltozásból fakadó árnövekedés esetén jogosult az ajánlat visszavonására.
  • Az interneten, prospektusokban, vagy bármilyen reklámanyagban megjelenő hirdetések nem minősülnek ajánlattételnek és így nem kötelező érvényűek a Vállalkozóra nézve, amennyiben nem kerül kifejezetten az ajánlati kötöttség meghatározásra. A reklámanyagokban megjelenő esetleges nyomdahibákért az Vállalkozó nem vállal felelősséget. A termékek adatlapján, a honlapon, a hirdetésekben vagy az árajánlatban megjelenített képek eltérhetnek a valóságtól, bizonyos esetekben csak illusztrációként szerepelnek.
  • A Vállalkozó és a Megrendelő között a szerződés külön írásba foglalással, vagy az Vállalkozóhoz érkezett írásos megrendelésnek a Vállalkozó által történő írásos visszaigazolásával jön létre.
  • A Megrendelő megrendelésbe foglalt vagy a Vállalkozóval egyéb módon közölt vásárlási feltételei csak abban az esetben képezik részét a felek közötti szerződésnek, ha a Vállalkozó azokat írásban elfogadta.
  • A Megrendeléssel a Vállalkozónak és a Megrendelőnek a megrendelés tárgyában korábban tett nyilatkozatai a hatályukat vesztik.
  • Amennyiben a Megrendelő a megrendelés írásbeli visszaigazolását követően visszavonja a megrendelést, úgy Vállalkozó jogosult a felmerült kárát érvényesíteni a Megrendelővel szemben.

II.2. A Szerződés módosítása

  • Felek a Szerződésben foglaltakat csak közös megegyezéssel, írásban módosíthatják. Szerződésmódosításnak számít az elfogadott műszaki leírás szerinti kivitelhez képest a Megrendelő által igényelt bármely változtatás is.
  • Az e-mail érvényes eszköz módosítás visszaigazolásával kapcsolatos értesítésre.
  • Szerződésmódosításnak minősül az elfogadott műszaki leírás szerinti kivitelhez képest a Megrendelő által igényelt bármely változtatás (pótmunka).

II.3. A szerződés tartalma

  • A Vállalkozó a vállalkozás időtartam alatt fenntartja magának a nem jelentős mértékű konstrukciós és formai változtatások jogát. A tömegről, teljesítményről, üzemeltetési adatokról stb. szóló leírásokban, illetve az adásvételi Szerződésben szereplő adatokat megközelítő adatoknak kell tekinteni. Az Árajánlatokban, a Szerződésben, ill. egyéb kapcsolódó dokumentumban megadott tömeg és méret adatokat +/- 5%-os DIN- szerinti gyártási tűréssel kell figyelembe venni. A nem jelentős konstrukciós és formai változtatások, valamint a tömeggel és üzemeltetési költségekkel stb. kapcsolatos nem jelentős eltérés szerződésszerű teljesítésnek minősül, ezen esetben Megrendelő sem elállásra, sem bármely egyéb igény érvényesítésére nem jogosult a Vállalkozóval szemben. A Megrendelő köteles bizonyítani, hogy az eltérés jelentős.
  • A Vállalkozó az általa készített ajánlati és megbízásra vonatkozó kivitelezési rajzokra (pl. tervek, rajzok, statikai anyagok) tulajdon és szerzői jogait fenntartja. A kiviteli rajzokban található esetleges know-how-t a Megrendelő kizárólag a szerződésben megjelölt célra jogosult felhasználni.

II.4. Szállítási feltételek

  • A szállítási határidő egyénileg kerül meghatározásra, ill. a megrendelés visszaigazolásakor került meghatározásra. A szállítási határidők – amennyiben nem kerültek kifejezetten fix határidőként kikötésre – tájékoztató jelleggel kerülnek megadásra, amelyektől való eltérés, a jelen ÁSZF-ben kifejezetten meghatározott jogokon kívül, nem keletkeztet jogokat Megrendelő részére. Ennek megfelelően a Megrendelő nem jogosult a tájékoztató jelleggel megadott szállítási határidő túllépésére visszavezethető, esetlegesen felmerült kárának megtérítését követelni a Vállalkozótól.
  • Vevő tudomásul veszi, hogy az előleg a Vállalkozó bankszámláján történő jóváírásának időpontja előtt nem kezdi meg a gyártási folyamatot.

II.5. Átadás-átvétel

  • Az átadás-átvétel időpontja a Vállalakozó által írásban megadott határnap. Amennyiben előzetesen eltérő megállapodás nem születik a Megrendelő és a Vállalkozó között, az átadás-átvételre a Vállalkozó 6728 Szeged, Lencsés utca 1.  cím alatti telephelyén hétköznap 08:00 – 17:00 óra között történik.
  • A Megrendelő az átadás-átvételi határnaptól számított legfeljebb 14. napig normál átadás-átvételre jogosult, a határnapot követő 15. naptól átvételi késedelembe esik, melynek beálltával a kárveszély kockázatát a Megrendelő viseli.

III. A MEGRENDELŐ JOGAI ÉS KÖTELEZETTSÉGEI:

  • Megrendelő ellenkező megállapodás hiányában köteles a gépjárműv(ek)et a Vállalkozó 6728 Szeged, Lencsés utca 1. szám alatti telephelyére leszállítani és a Vállalkozó részére átadni, majd a munka elvégzését követően a Vállalkozótól átvenni és a telephelyéről elszállítani.
  • Megrendelő köteles a vállalkozói díjat határidőben megfizetni.
  • Megrendelő kijelenti, hogy a Vállalkozónak átadott gépjármű(vek) felett jogosult rendelkezni, így a rendelkezési jogosultsága a szerződés megkötésére is kiterjed.
  • Megrendelő a Vállalkozó tevékenységét a Vállalkozó tevékenységének zavarása nélkül jogosult ellenőrizni.
  • Megrendelő az elvégzett munkáért vállalkozói díjat köteles fizetni a Vállalkozónak.
  • A Megrendelő köteles a szerződés tárgyát képező művet az átadás-átvétellel egyidejűleg az átvétel helyszínén megvizsgálni. Amennyiben Megrendelőnek minőségi vagy mennyiségi kifogása van, azt a felek az átadás-átvétel időpontjában, az átadás-átvételi jegyzőkönyvben rögzítik. Amennyiben az átadás-átvétel a Megrendelő által megnevezett külső harmadik személy részére történik, úgy a Megrendelő meghatalmazottja által történő átvétel a Megrendelő által történő átvételnek minősül.
  • Szállítás esetén a Megrendelő az átvételt követő 5 napon belül jogosult a kifogásait írásban jelezni.
  • Az átadás-átvételkor meg nem nevezett, később jelzett hibák tekintetében a Vállalkozó a felelősségét kizárja.

III.1. Vállalkozó jogai, kötelezettségei:

  • Vállalkozó köteles a rábízott munkát a legjobb tudása szerint, lelkiismeretesen, a szakma szabályai szerint, gazdaságosan és határidőben elvégezni.
  • Vállalkozó kijelenti, hogy a vállalkozás ellátásához a megfelelő ismeretekkel, szaktudással és eszközállománnyal rendelkezik.
  • Vállalkozó jogosult a munka elvégzéséhez alvállalkozót igénybe venni. A Vállalkozó az alvállalkozó munkájáért a Megrendelővel szemben úgy felel, mintha azt saját maga végezte volna el.
  • Vállalkozó köteles a Megrendelő által leszállított gépjárműv(ek)et a Megrendelőtől átvenni, és a munkát határidőben elvégezni azzal, hogy előre nem kalkulált feltételek esetén a vállalási határidő meghosszabbodhat. Vállalkozó köteles a határidő esetleges meghosszabbításáról a Megrendelőt értesíteni.
  • Vállalkozó a munka elvégzését követően haladéktalanul köteles a Megrendelő felé a munka elvégzését készre jelenteni, és a Megrendelőnek a gépjárműv(ek)et átadás-átvételi eljárás keretében átadni.
  • A Vállalkozó jogosult a munkát a székhelyétől, telephelyétől, fióktelepétől eltérő helyen is elvégezni, alvállalkozóval elvégeztetni, a gépjárműv(ek)et az alvállalkozója által megjelölt telephelyre szállítani, szállíttatni.
  • Vállalkozó jogosult az általa átvett gépjárműv(ek)et a munka elvégzéséhez szükséges mértékben mozgatni, illetve a szabadban tárolni.

V. JÓTÁLLÁS, KELLÉKSZAVATOSSÁG, kárfelelősség:

V.1. Jótállás

Amennyiben Megrendelő a Ptk. 8:1. § 3. pontja szerint fogyasztónak minősül, úgy az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet, továbbá az egyes javító-karbantartó szolgáltatásokra vonatkozó kötelező jótállásról szóló 249/2004. (VIII. 27.) Korm. rendelet rendelkezései az irányadóak.

Amennyiben a Megrendelő Ptk. 8:1. § 4. pontja szerint vállalkozásnak minősül, úgy az alábbiak az irányadóak.

  • A jótállási igények érvényesítésének előfeltétele, hogy a Megrendelő teljes körűen betartsa a Vállalkozó összes előírását a mű kezelésére vonatkozóan.
  • Előfeltétel továbbá a Megrendelő általi rendeltetésszerű, szakszerű használat és tárolás, amelyre nézve vita esetén a Megrendelőt terheli a bizonyítás.
  • A Vállalkozó csak a közvetlen szerződéses partnere, tehát az (első) Megrendelő felé vállal jótállást.
  • A Vállalkozó az (első) Megrendelő felé az AUTOTHERM gyártmányú zárt furgon típusú, vagy dobozos felépítmények és különleges gépjárművek szigetelését és burkolatát alkotó szendvicspanel, valamint műanyag padló anyagának és kivitelezésének a technika mindenkori állása szerinti hibátlanságáért 250.000 km futásteljesítményig, de legfeljebb 3 évig vállal jótállást. A jármű átadását követő 3 év eltelte után azonban mindennemű jótállás megszűnik
  • A Vállalkozó az (első) Megrendelő felé az AUTOTHERM gyártmányú zárt furgon típusú, vagy dobozos felépítmények és különleges gépjárművek dekoráció jellegű burkolati elemeinek (mint például INOX lemezek, dekorációs lemezek, bőrkárpit stb.) anyagának és kivitelezésének a technika mindenkori állása szerinti hibátlanságáért legfeljebb 1 évig vállal jótállást.
  • A Vállalkozó által kivitelezett Carrier típusú hűtő berendezéssel ellátott különleges gépjárművek esetén a garancia időtartalma a gyártó által meghatározott 1 év. A jótállási igények érvényben tartásához szükséges (kötelező) a jármű átvételét követő a gyártó által meghatározott hét elteltével, vagy meghatározott km után az első szervizt elvégezni. Az első szervizt csak erre feljogosított személyzet (szakember) végezheti el. Az első szervizen túl további éves, szakszervizben történő átvizsgálás kötelező.
  • A Vállalkozó által kivitelezett olyan termékekre, melyeket a Megrendelő egyéni igényére, a Szerződésben „prototípus” megjelöléssel készít el anyagának és kivitelezésének a technika mindenkori állása szerinti hibátlanságáért legfeljebb 6 hónap vállal jótállást.
  • Az esetleges elhasználódás esetén az elemeket és alkatrészeket meg kell őrizni és ki kell cserélni. Kizárólag a Vállalkozó által gyártott, forgalmazott vagy jóváhagyott alkatrészeket lehet felhasználni. Ellenkező esetben a beavatkozás szakszerűtlen javításnak minősül, amely miatt a Vállalkozó jótállási kötelezettsége megszűnik.
  • Jótállási igényeket a Vállalkozó csak akkor tud figyelembe venni, ha azokat a hiba felismerését követően haladéktalanul, de legkésőbb 8 napon belül a Megrendelő írásban jelzi a Vállalkozó felé, és a hiba oka bizonyíthatóan a konstrukcióra, a felhasznált anyagra vagy kivitelezésre vezethető vissza.
  • A jótállás megszűnik, ha a Megrendelő nem követi a Vállalkozó jármű kezeléséről szóló előírásait (üzemeltetési utasítások, kiegészítő dokumentációk és szervizfüzet).

A jótállás nem érvényesíthető:

  • A használati utasítás és a szervizfüzet előírásainak figyelmen kívül hagyása;
  • A gondatlanságból, balesetből vagy nem rendeltetésszerű használatból eredő hiba;
  • A rendeltetésszerű használat során a természetes kopásból, elhasználódásból eredő hiba;
  • A megengedett össztömeg vagy tengelynyomás túllépése;
  • A hibás jármű további használata és a hiba haladéktalan– legkésőbb a hiba felismerésétől számított 8 napon belüli bejelentésének elmulasztása;
  • Az előírt szervizek bármelyikének elmulasztása;
  • A járművön jogosulatlan átépítés végzése.
  • A javítási munkákért a Vállalkozó 6 hónapig vállal jótállást. A jótállási idő alatt harmadik fél részére történő járműeladás esetén a Vállalkozó valamennyi jótállási kötelezettsége megszűnik.

V.2. Kellékszavatosság

  • A Vállalkozó a Megrendelő hibás teljesítésből eredő szavatossági igényeit a Vállalkozó választása szerint kijavítás vagy kicserélés útján teljesíti. A Megrendelő elállásra vagy árleszállításra vonatkozó igényei kizártak. A Megrendelő szavatossági igényeinek elévülési határideje 1 év.

V.3. Kártérítés és termékfelelősség

  • A Vállalkozó kizárja kártérítési felelősségét, kivéve a szándékosan okozott, továbbá az emberi életet, testi épséget vagy egészséget megkárosító károkozást. Jelen kártérítés kizárás nem érinti a termékfelelősségi igényeket.

V.4. Gépjárművek gyári elemei

  • A Vállalkozó kizárólag a Megrendelő írásos kérelmére cserél ki gyári alkatrészt a gépjárműveken. A cserélt alkatrészekért és a műszaki megoldásért a Vállalkozó nem vállal jótállást.
  • A Vállalkozó még az ügyfél írásos engedélyének ellenében sem változtat meg semmit a gépjárművön, ami közlekedés biztonsági szempontból releváns.
  • Azokon a gépjárműveken, amelyek új gyári állapotúak és még nem estek át műszaki átvizsgáláson, a Vállalkozó semmilyen felelőséget nem tud vállalni.
  • Használt gépjárművek műszaki állapotáért az Vállalkozó semmilyen felelőséget nem tud vállalni.
  • A járművekhez tartozó olyan elemeket, melyek a speciális járműfelépítmények létrehozása során kiszerelésre kerülnek (pl. raktérburkolatok, gyári raktér világítás, gyári raktér rögzítő elemek … stb.) a Vállalkozó a Megrendelő írásos kérésére legfeljebb 5 hétig megőrzi és tárolja, az elemek elszállításáról a Megrendelő saját költségen gondoskodni köteles. Amennyiben a Megrendelő az elemek elszállításáról az átadás-átvételtől számított 5 héten belül nem gondoskodik, úgy ezen eset úgy tekintendő, hogy a Megrendelő a kiszerelt elemek tulajdonjogáról feltétel nélkül és visszavonhatatlanul lemond a Vállalkozó javára.

V.5. Jótállás és Szavatosság teljesítésének helye

  • A jótállás és szavatosságból adódó szervizek, javítások és cserék a Vállalkozó telephelyén, hétköznap és normál munkaidőben történnek.
  • A Megrendelő igényeinek figyelembevételével (főleg a földrajzi távolságokra tekintettel) a Vállalkozó jogosult harmadik félként szerviz partnert kijelölni.
  • A jótállás és szavatosságból adódó szervizek, javítások és cserék megvalósításának időpontját a Vállalkozó határozza meg, Megrendelő írásban jogosult eltérő időpontot kérni. Amennyiben a Megrendelő a jótállás és szavatosság igényének bejelentésétől számított 3 hónapon belül, vagy a Vállalkozó által felajánlott legalább 5 különböző időpont egyikén sem tud megjelenni, úgy a Vállalkozó valamennyi jótállási kötelezettsége megszűnik.

V.6. Vis maior

  • Vállalkozó semmilyen körülmények között nem vállal felelősséget a vis maiorból eredő károkért (pl.: természeti károk; jégverés, szélvihar, sztrájk, a Vállalkozó vagy beszállítói bármilyen okból történő teljes vagy részleges leállása, illetve a rendkívüli állapot, szükségállapot, megelőző védelmi helyzet, váratlan támadás vagy veszélyhelyzet esetére kihirdetett különleges jogrend … stb), illetve az ún. következményes károkért. Következményes kárnak kell tekinteni mindazon károkat, elmaradt hasznot, illetve költségeket (ideértve, de nem kizárólag: elmaradt nyereség, többletköltségek, bevételkiesés, üzleti veszteség, egyéb költségek, stb.), amelyek a Megrendelőt abból érik, hogy a szerződés tárgyát képező gépjárműv(ekk)el nem tud munkát végezni, termelést folytatni.

VI. VÁLLALKOZÓI DÍJ

  • Megrendelő az elvégzett munkáért a szerződésben rögzített mértékű vállalkozói díjat köteles fizetni a Vállalkozónak, a szerződésben rögzített fizetési feltételek szerint.
  • A vállalkozói díjat, ellenkező megállapodás hiányában, a gépjármű(vek) átadás-átvételét követően, a szabályszerűen kiállított végszámla alapján, átutalással kell a Megrendelőnek megfizetnie. A fizetési határidőt a Felek egyedileg határozzák meg.
  • Megrendelő tudomásul veszi, hogy amennyiben a Vállalkozó alvállalkozót vesz igénybe, úgy az alvállalkozó jogosult az általa elvégzett munka után a vállalkozói díj arányos részét közvetlenül a Megrendelő felé kiszámlázni a jelen ÁSZF-ben és a szerződésben foglalt feltételekkel.
  • Amennyiben a Megrendelő a Vállalkozó készre jelentését követő 5 napon belül a gépjárműv(ek)et nem veszi át, úgy a gépjármű(vek) a készre jelentést követő 6. napon szabályszerűen átadottnak tekintett, és a Vállalkozó jogosult a vállalkozói díjról a végszámlát kiállítani.
  • A Vállalkozót a vállalkozói díj és a költségek biztosítására zálogjog illeti meg a Megrendelő által részére átadott gépjárműveken (Ptk. 6:246. §).
  • A Megrendelő a fizetési késedelme esetén a Ptk. 6:155. § szerinti késedelmi kamat fizetésére köteles, valamint viseli a késedelméből eredő és az igényérvényesítéssel felmerülő egyéb költségeket is.
  • Vállalkozó a vállalkozói díj teljes kiegyenlítéséig az általa értékesített ingóság, illetve a beépített alkatrészek, berendezések vonatkozásában a tulajdonjogát fenntartja.
  • Amennyiben a Megrendelőnek a Vállalkozóval szemben lejárt kiegyenlítetlen számlatartozása áll fenn, úgy a Vállalkozó jogosult a lejárt számla kiegyenlítéséig a Megrendelő részére a további vállalkozási tevékenység elvégzését megtagadni. Ezen esetben a Vállalkozó jogosult továbbá a javítás során általa beépített alkatrészeket, berendezéseket kiszerelni.

VII. A VÁLLALKOZÁS ELVÉGZÉSÉNEK HATÁRIDEJE

  • Vállalkozó ellenkező megállapodás hiányában, a gépjárművek átvételétől számított 45 munkanapon belül köteles a megrendelésnek eleget tenni, a munkát elvégezni.

VIII. ELÁLLÁS, FELMONDÁS

  • Bármelyik Fél jogosult a másik Félhez intézett egyoldalú nyilatkozattal a szerződéstől elállni, azt felmondani ha – a másik Fél a szerződésből eredő kötelezettségeit súlyosan megszegi, így különösen ha írásbeli felszólítás ellenére, a kitűzött póthatáridőn belül sem teljesíti vállalt kötelezettségeit, – a másik Fél ellen csőd-, felszámolási-, avagy végelszámolási eljárást indítanak, illetve a társaság gazdasági helyzetének hátrányos alakulása a szerződés célját vagy a szerződő Felek érdekeit sérti vagy veszélyezteti, – vis maior esetén.
  • A Vállalkozó jogosult a szerződéstől egyoldalúan, indoklás nélkül elállni, amennyiben a Megrendelő az előleget határidőben nem fizeti meg részére.
  • Elállás vagy felmondás esetén a Megrendelő köteles a Vállalkozónak a vállalkozói díj arányos részét megfizetni és a szerződés megszűntetésével okozott kárát megtéríteni, így különösen, de nem kizárólag a Vállalkozó által megvásárolt, beszerzett alkatrészek, berendezések ellenértékét.

IX. EGYÉB RENDELKEZÉSEK

  • Felek vállalják, hogy saját maguk, valamint munkavállalóik, tisztségviselőik, tanácsadóik, alvállalkozóik és egyéb képviselőik titkosan kezelnek minden, egymásra és a jelen szerződésben foglaltakra vonatkozó olyan tényt, adatot és információt, amelyhez jelen szerződés megkötése kapcsán, illetőleg annak fennállása alatt vagy egyébként a jelen szerződés teljesítése során jutottak hozzá, és azokat harmadik személlyel a másik fél előzetes írásos hozzájárulása nélkül nem közlik (üzleti titok).
  • A szerződés teljesítése során a Felek kölcsönösen együttműködve kötelesek eljárni. Ennek során egymást értesíteni kötelesek minden olyan tényről vagy körülményről, mely a szerződés teljesítését veszélyezteti, vagy gátolja.
  • A Megrendelő hozzájárul ahhoz, hogy minden őt érintő személyes adat, amelyet a Vállalkozó a szerződéses kapcsolat keretein belül gyűjt, feldolgozásra, továbbításra és tárolásra kerüljön. Az adatfeldolgozás és továbbítás célja a megbízások lebonyolítása. Az adatfeldolgozás és adattovábbítás kizárólag a szerződéses megrendelések teljesítésével kapcsolatban valósul meg. Megrendelő jogosult arra, hogy kérésére a Vállalakozó helyesbítse, törölje a rá vonatkozó személyes adatokat, ill. korlátozza az adatkezelést, továbbá a vonatkozó jogszabályok szerint megilleti a tiltakozáshoz való jog. Az adatkezelésre egyebekben a Vállalkozó adatkezelési tájékoztatójában foglaltak az irányadóak, amely elérhető a http://www.autotherm.hu/hu/adatkezelesi-tajekoztato/ honlapról.  A Megrendelő a Felek közötti szerződés létrejöttével kifejezetten elismeri, hogy a megrendelés előtt az AUTOTHERM Kft. adatvédelmi tájékoztatóját megismerte és az adatkezeléshez hozzájárult.
  • A szerződés megkötésével a Megrendelő hozzájárul, hogy az elkészült munkáról készült fényképet/videót, illetve rövid tájékoztató jellegű leírást a Vállalkozó a saját honlapján „Referenciáink” menüpontban közzé tegye – a Megrendelőt nem beazonosítható módon –.
  • A Vállalkozó a gépjárművek külső felületén (hátsó raktér ajtó, oldalsó ajtók, raktér oldalfala) az AUTOTHERM saját emblémájával ellátott a járművek műszaki, használatósági, vagy bármilyen egyéb jelentős tulajdonságát meg nem változtató matricát helyezhet el. A Vevő írásos kérésére az AUTOTHERM ettől a gyakorlatától eltérhet.
  • Amennyiben a jelen ÁSZF bármely kikötése részben vagy egészben érvénytelen lenne, ez a többi rendelkezés érvényességét nem érinti. Az érvénytelen kikötést egy olyan érvényes rendelkezéssel kell helyettesíteni, amely a gazdasági céloknak leginkább megfelel.
  • A jelen ÁSZF magyar nyelven készült, bármely idegen nyelvre történő fordítás esetén a magyar nyelvű változat az irányadó.
  • Felek a szerződésből eredő esetleges vitáikat megpróbálják egymás között peren kívül, békés úton rendezni. Ennek sikertelensége esetén a szerződésből eredő jogviták elbírálásra Felek alávetik magukat – hatáskörtől függően – a Szegedi Járásbíróság, illetve a Szegedi Törvényszék kizárólagos illetékességének.
  • Jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekben a Ptk. és a mindenkor hatályos magyar jogszabályok rendelkezései az irányadóak. Amennyiben a Megrendelővel megkötött többnyelvű szerződések között eltérés van, mindig magyar nyelvű változata az irányadó.

Az AUTOTHERM Kft.

képviseletében: Bóné Péter, ügyvezető

Minden, amit egy hűtőautóról érdemes tudni
Töltsd le most INGYENES tanulmányunkat!

Bónusz fejezet: 3 ordító jel, amiről felismered a sufnituning kivitelezőket!